Dar zdrowego myślenia Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 10 października 2015 19:48

 
Bądź skryta w Bogu i czuj się bezpiecznie Drukuj Email
Autor: Anna Kwiecień   
sobota, 10 października 2015 19:32

Czasami, nagle niespodziewanie nad naszymi głowami zbierają się chmury różnych życiowych sytuacji i nim się spostrzeżemy nasze życie targane jest potężną burzą. Czasami małe niepozorne wydarzenie, niczym śniegowa kula nabierając prędkość i siły, z impetem uderzają w naszą codzienność. 

 W takich momentach wracają do mnie dwa zdania: „Bądź skryta w Bogu i czuj się bezpiecznie.” oraz " Pan wie  co i kiedy czyni, więc bądź spokojna w Nim.”, usłyszane od dwóch różnych osób, w innych okolicznościach, miejscach i czasie. A jednak ich przesłanie jest podobne. Dla mnie „być skrytą w Bogu” znaczy konfrontować aktualną sytuację, własne odczucia i emocje z Bożymi niewzruszonymi prawdami, które zmieniają sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Poczucie bezpieczeństwa i spokój są naturalnymi tego następstwami.

Czasami jednak warunki zewnętrzne nie pozwalają, by w ciszy zaszyć się na uboczu z Biblią w ręku. Wtedy przypominam sobie słowa pewnej pieśni, która usłyszana kiedyś zapadła mi głęboko w serce. Nucona „pod nosem”, szeptem, a nawet w myślach, pomaga na powrót patrzeć na życie z właściwej perspektywy:

Więcej… [Bądź skryta w Bogu i czuj się bezpiecznie]
 
Nowa szata Drukuj Email
Autor: Ronnie Kołodziejski   
czwartek, 08 października 2015 11:35

 
Klejnoty obietnic Bożych - 6 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 06 października 2015 16:44

Lecz gdy przyjdzie On, Duch prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę. (J 16,13a)

Prawda jest jak rozległa jaskinia, do której chcemy wejść, ale nie jesteśmy w stanie przemierzyć jej sami. Przy jej wejściu jest jasno, ale gdybyśmy chcieli iść dalej, by zbadać jej najtajniejsze zakamarki, musielibyśmy mieć przewodnika, bo inaczej się zgubimy. Duch Święty, który doskonale zna całą prawdę, jest wyznaczony na Przewodnika wszystkich prawdziwie wierzących i prowadzi ich, kiedy są na to gotowi, z jednej wewnętrznej komory do drugiej, żeby mogli zobaczyć głębokości Boże (1 Kor 2,10), i żeby Jego tajemnice zostały przed nimi odkryte.

Co za wspaniała obietnica dla pokornie wnikliwego umysłu! Pragniemy poznać prawdę i wniknąć w nią. Jesteśmy świadomi naszej skłonność do błądzenia i czujemy pilną potrzebę posiadania Przewodnika. Cieszymy się, że Duch Święty zstąpił i pozostaje między nami. On zniżył się, by pełnić funkcję naszego Przewodnika, a my chętnie przyjmujemy Jego prowadzenie. Chcielibyśmy posiąść wszelką prawdę, żeby nie znać tylko jednej jej strony i nie stracić równowagi. Nie chcielibyśmy być ignorantami w kwestii jakiejkolwiek części objawienia i przez to pozbawić się błogosławieństwa lub popaść w grzech.

Duch Boga przyszedł, żeby „wprowadzić nas we wszelką prawdę”. W posłuszeństwie serca słuchajmy Jego słów i idźmy za Nim.

 
Pobłażliwość wobec świata Drukuj Email
Autor: CHarles H.Spurgeon   
niedziela, 04 października 2015 16:38

 
Lekcja z Operacji w Mogadiszu Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 03 października 2015 15:17

 
Mówię wszystkim: Czuwajcie! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 02 października 2015 17:57
Czuwajcie! Komu by się chciało!? Stróż nocny przeklina swój marny los i jak zbawienia wygląda świtu. Podminowana żona czuwa, żeby nie przegapić spóźnionego powrotu męża łajdaka i móc od razu mu wygarnąć. Czuwanie w takich przypadkach nie jest przyjemne. Co innego, gdy mowa o kimś lub o czymś upragnionym i kochanym. Chłopiec czuwający, aby nad ranem wstać i pojechać z tatą na ryby. Narzeczona wyczekująca przyjazdu ukochanego, aby jako pierwsza powitać go w drzwiach. Atmosfera takiego czuwania jest pełna ekscytacji i przyprawiona radością. Umiłowany Zbawiciel i Pan powiedział: To, co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie! [Mk 13,37].

Chrystusowe wezwanie do czuwania jest w gruncie rzeczy zachętą do okazywania Mu miłości. Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe [1Jn 5,3]. Pan godzien jest naszego respektu i całkowitego oddania. Przestrzeganie Jego przykazań to - z jednej strony - nasz święty obowiązek, a z drugiej – wielki zaszczyt i prawdziwa przyjemność. Czuwać trzeba nam co najmniej z kilku powodów.
Więcej… [Mówię wszystkim: Czuwajcie!]
 
Czasem potrzeba góry Drukuj Email
Autor: Administrator   
środa, 30 września 2015 00:00

Stawiłem czoła górze,

Z którą nie zmagałem się wcześniej,

Dlatego wzywam Pana.

Wiem, zajęło to trochę czasu,

Ale Panie, proszę wysłuchaj mej modlitwy,

Potrzebuję Ciebie, jak nigdy wcześniej.


Refren:

Czasem potrzeba góry,

Czasem niespokojnego morza,

Czasami potrzeba pustyni,

Aby dotrzeć do mnie.

Twoja Miłość jest o wiele silniejsza,

Niż cokolwiek, co mnie niepokoi,

Czasem potrzeba góry,

By ufać i wierzyć.

Więcej… [Czasem potrzeba góry]
 
Archiwalne numery miesięcznika "Chrześcijanin" Drukuj Email
wtorek, 29 września 2015 20:31

Z przyjemnością informujemy, że Śląska Biblioteka Cyfrowa w Katowicach od kwietnia br. skanuje i udostępnia archiwalne numery miesięcznika "Chrześcijanin".

Udostępniono już ponad 40 roczników z lat 1946 - 1999.

Zachęcamy do zainteresowania się tą sprawą, ponieważ liczba wejść sprzyjać będzie postępowi dalszych prac.Zobacz!

 
Pożądanie i zazdrość Drukuj Email
Autor: TE Dzięgielów   
niedziela, 27 września 2015 19:32

Zapraszamy do wysłuchania bardzo wartościowego wykładu omawiającego kwestię pożądania i zazdrości.

Jest on częścią cyklu wykładów poświęconych przykazaniom Pańskim wygłoszonych podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie w lipcu 2014 roku.

Prezentowany poniżej klip stanowi zapis całego spotkania w dniu 12 lipca 2014 roku.

Redakcja radia proponuje i zachęca do wysłuchania w/w wykładu br. Leszka Czyża, który rozpoczyna się po pierwszej godzinie , szóstej minucie i 20 sekundzie klipu (1:06:20).

 
Jest czym się chlubić? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 26 września 2015 12:51

 
Bądź wola Twoja Drukuj Email
Autor: Wiesław Janik   
piątek, 25 września 2015 12:55

Już sam tytuł tego artykułu przypomina każdemu znane zdanie z treści modlitwy Pańskiej, której Pan Jezus nauczył swych uczniów na wyraźną ich prośbę. Czytamy o tym w Ew. Łuk. 11: „ A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego” Panie naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich”.

Poruszając w moim artykule ten temat, chcę zachęcić wszystkich czytelników do dokładnego rozważenia tego urywka modlitwy i wyciągnięcia z niego wniosku, jak powinniśmy rozumieć znaczenie tych słów: „ Bądź wola Twoja jak w niebie, tak i na ziemi”.

Biorąc pod uwagę to, że temat ten jest bardzo obszerny i głęboki, ograniczę się do poruszenia tylko najważniejszych jego aspektów, a zatem rozpocznę od zdefiniowania, czym jest i na czym polega istota posiadania „ woli”.

Otóż jest to zdolność i prawo do świadomego podejmowania decyzji, wyrażania swego zdania oraz suwerennego stanowienia o sobie.

Więcej… [Bądź wola Twoja]
 
Gdy wiara umiera... Drukuj Email
Autor: Czesław Budzyniak   
środa, 23 września 2015 08:41

Kiedy czytamy naszą Biblię, napotykamy świętych ludzi, obok których nie sposób przejść obojętnie, nie zauważając ich radości i smutku, a także okoliczności, w których żyli, dokonywali wielkich działań w imię swojego Boga. Później w innych okolicznościach tych samych ludzi ich wiara zaczyna umierać, u drugich zaś umarła, wywołując nasze zdumienie i smutek. Jednocześnie uświadamia to nam, że i nasza wiara może nie zawsze będzie odpowiadać Bożemu oczekiwaniu. Jest bowiem noszona w kruchym naczyniu glinianym, podobnym do naczynia Ewy w Edenie, którą szatan zwiódł, dlatego może nas także zwieść.

Wiara zwykle umiera powoli, rzadko następuje śmierć wiary nagle. Najpierw następuje powątpiewanie i myśli zaczynają krążyć wokół demonicznego pytania: a czy to prawda, że Bóg powiedział? I to z pozoru niewinne pytanie może być początkiem umierania wiary. Zanim wiara stanie się martwą, człowiek znajduje się w różnych okolicznościach, gdzie mają na niego wpływ dwie siły. Jedną siłą jest Duch Święty, który nigdy nie rezygnuje z człowieka powątpiewającego, nie rezygnuje też duch tego świata ciemności.

Więcej… [Gdy wiara umiera...]
 
Człowiek, który 45 min. był martwy Drukuj Email
poniedziałek, 21 września 2015 19:58

Niezwykła historia człowieka, który 45 minut był martwy.

Przedstawił swoja historię na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Yorku przed wysoko postawionymi osobistościami, w tym sekretarzem generalnym Ban Ki Munem.

 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 197 z 225