07. Chrzest – widzialne Słowo Drukuj Email
Autor: Herbert M. Carson   
sobota, 27 kwietnia 2019 00:00

Jezus Chrystus dał swoim uczniom nie tylko przesłanie, które mieli ogłaszać, ale ustanowił także dla nich dwa widzialne obrządki, które miały być kontynuowane w życiu Kościoła.

Charakterystyczne w nauczycielskiej służbie naszego Pana było to, że posługiwał się zwykłymi ludźmi lub wydarzeniami, aby naświetlić prawdę duchową. Wskazywał więc na człowieka siejącego nasienie, rybaka wyciągającego swoje sieci na brzeg, budowlę, winnicę.

Logiczną rzeczą w Jego ogólnym wzorcu nauczania było to, że posłużył się zwykłymi ludzkimi czynnościami – braniem kąpieli i jedzeniem posiłku – aby zobrazować zewnętrzne oznaki błogosławieństw Ewangelii. Mycie naszych ciał, aby usunąć brud i odżywianie naszych ciał pokarmem i napojem – to podstawowe czynności należące do normalnego życia.

Tu właśnie jest podstawa dwu znaków, które mówią o naszym oczyszczeniu od grzechu i wzmocnieniu do służby Bożej – Chrztu i Wieczerzy Pańskiej.

Zapraszamy do lektury siódmego rozdziału książki Herberta M. Carsona „O nabożeństwie chrześcijańskim” pt. "Chrzest – widzialne Słowo".