Czego uczy nas porównanie Słowa Bożego do lustra? Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
środa, 16 lutego 2022 13:38

 
Nie bój się godzin rozterki Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 16 lutego 2022 00:00

 
Miłość najlepszą drogą Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
wtorek, 15 lutego 2022 00:00

 
Pandemia a jedność Kościoła Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 14 lutego 2022 01:00

 
Gdy wiadomo o co chodzi... Drukuj Email
Autor: Redaktor Radia Pielgrzym   
poniedziałek, 14 lutego 2022 00:00

W tym roku znacznie później niż zwykle zwracam się  do naszych słuchaczy...

Nie ukrywam, że koniec roku miał zakończyć bieżące, wieloletnie funkcjonowanie radia (przy zachowaniu dotychczasowych treści).

Pan Bóg zechciał doświadczyć mnie, dotykając najczulszych strun mojego osobistego życia.

Przyznam uczciwie, że choć z natury jestem systematycznym i bardzo dobrze zorganizowanym człowiekiem, bywały jednak  dni, przeciągające się w tygodnie, że nie potrafiłem się zmobilizować i realizować założonych celów. Bezsilność...

Stąd, jak zauważyło wielu, w dotychczas zwykle codziennej aktualizacji radia pojawiły się wielodniowe przestoje.

W tym trudnym czasie znalazły się jednak osoby, bracia i siostry, które nie ograniczyły się do dawania mi  powszechnie znanych "dobrych rad", ale po ludzku zatroszczyły się o mnie udzielając realnej  pomocy modlitewnej i okazały zrozumienie i wsparcie.

Choć nigdy dotychczas nie utraciłem wiary w Bożą obecność i działanie, Pan Bóg posłużył się swoimi sługami by mi pomóc.

Kluczową była niezwykle szlachetnie poprowadzona (ok. 2 tygodnie temu) rozmowa z jednym z pastorów, moim wieloletnim przyjacielem, który okazał się nim również w tym trudnym czasie. Dziękuję!

Wracamy. Jeśli Bóg pozwoli wracamy. Może z uchybieniami, ale wszystko w Jego ręku.


Podejmowana przez nas praca to działanie na zasadzie non profit , ponieważ funkcjonujemy tylko z ofiar słuchaczy oraz dobrowolnych datków zaprzyjaźnionych zborów.

Jest niezbędne - jeśli nasza praca ma być kontynuowana na co najmniej dotychczasowym poziomie - pokrycie poniżej przedstawionych kosztów.

Więcej… [Gdy wiadomo o co chodzi...]
 
Różne przyczyny i funkcje choroby Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
niedziela, 13 lutego 2022 19:51

Pozwólcie, że w przypadającym na dzisiaj Światowym Dniu Chorego podzielę się kilkoma myślami o chorobie. Nie będę pisać o chorobie od strony medycznej lub psychologicznej, lecz zgodnie z ideą i tytułem mojego bloga proponuję, abyśmy przyjrzeli się, co o chorobie mówi Biblia. Spróbujmy zastanowić się nad przyczynami choroby, kto lub co za nią stoi i jakie funkcje może ona spełnić w życiu człowieka? 

Biblia mówi, że choroba jest przypisana do losu człowieka na ziemi i pojawia się z różnych powodów. Jej praprzyczyną jest oczywiście grzech Adama i Ewy. Niemniej, zdaniem Jezusa, choroba może mieć miejsce w życiu człowieka nie z powodu grzechu, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże [Jn 9,3]. Pismo Święte daje do zrozumienia - wbrew nauczaniu niektórych kaznodziejów - że za chorobą może stać sam Bóg. Nikt mi nie powie, że zbuntowana Miriam okryła się trądem za sprawą diabła [4Mo 12] albo, że Eliasz z własnej inicjatywy napisał królowi Jehoramowi o czekającej go śmiertelnej chorobie, skoro po tym wszystkim nawiedził go Pan nieuleczalną chorobą jelit [2Krn 21,12-18]. Wiele do myślenia w tym temacie dają też słowa skierowane do Mojżesza. I rzekł Pan do niego: Kto dał człowiekowi usta? Albo kto czyni go niemym albo głuchym, widzącym albo ślepym? Czyż nie Ja, Pan? [2Mo 4,11].

Więcej… [Różne przyczyny i funkcje choroby]
 
Burzliwe życie chrześcijanina Drukuj Email
Autor: Patrick Krzemień   
sobota, 12 lutego 2022 16:22

 
Modlitwa, która leczy oczy Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
piątek, 11 lutego 2022 10:46

 
Usynowieni przez Boga?! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 11 lutego 2022 09:05

Los dziecka w dużym stopniu zależy od rodziców, którzy wydali je na świat. Przekazane dzieciom geny, środowisko, w jakim wyrastają, metody i cele wychowawcze, materialne możliwości oraz szkoły, do których są  posyłani - to ważne czynniki, poprzez które rodzice wpływają na przyszłość swoich dzieci. Dramatem wielu dzieci  jest urodzenie się w środowisku patologicznym i zły ojciec czy matka. Wielkim szczęściem jest narodzić się w dobrym środowisku i mieć wspaniałego ojca.

Wielu ludzi mówi, że Bóg jest ich Ojcem. Czy wiedzą, co mówią? Czy jednakowo wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi? W tym rozważaniu omówimy zagadnienie narodzenia się z Boga. Przybliżymy nieco cud usynowienia, jako najważniejszy skutek okazanej w Jezusie Chrystusie łaski Bożej.

Więcej… [Usynowieni przez Boga?!]
 
Światło nadziei do naszych czasów Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
czwartek, 10 lutego 2022 10:50

 
Lekcje z życia Jana Chrzciciela Drukuj Email
Autor: Szymon Matusiak   
środa, 09 lutego 2022 20:24

 
Strumienie na pustyni - 09 luty Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 09 lutego 2022 00:00

On zaś nie odpowiedział jej ani słowa. (Mat. 15, 23)

Przestanie na miłości swej. (Sof. 3,17)

Być może, słowa te czyta dziecko Boże, które przygniata smutek, jakieś gorzkie rozczarowanie, a może miażdżące uderzenie z zupełnie nieoczekiwanej strony. Może pragniesz usłyszeć głos Pana dodający ci otuchy słowami: „Wzmacniaj się”, a tymczasem nic nie słyszysz i to głębokie milczenie przygniata cię.

„A On jej nie odpowiedział ani słowa”.

Serce Boże, pełne współczucia, niewątpliwie często cierpi z powodu naszych smutnych i żałosnych lamentów. Nie potrafimy zrozumieć, że Pan milczy dla naszego dobra, lub odpowiada nie tak, jak chciałyby widzieć nasze zamglone łzami i krótkowzroczne oczy.

Milczenie Pana Jezusa jest równie wymowne jak i Jego słowa. Nie zawsze jest ono objawem braku aprobaty, lecz być może jest właśnie zachętą dla twych próśb, mającą na celu udzielić ci obfitego błogosławieństwa. „Czemu się smucisz, duszo moja?” Będziesz jeszcze sławić Pana za Jego milczenie.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 09 luty]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 08 luty Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 08 lutego 2022 00:00

I podeprę cię prawicą sprawiedliwości Swojej. (Izaj. 41, 10)

Strach przed upadkiem jest zbawienny. Zuchwalstwo nie jest oznaką mądrości. Przychodzą chwile, gdy czujemy, że musimy upaść, jeżeli nie znajdziemy szczególnej podpory. Ale mamy ją. Prawica Boża jest mocnym oparciem. Miejcie na uwadze nie tylko Jego rękę, która utrzymuje niebo i ziemię w posadach, ale właśnie prawą rękę, czyli moc Jego wraz ze zręcznością, moc, objawiającą się tam, gdzie jest najkonieczniejsza. Ale to nie wszystko. Powiedziano: „prawicą Swej sprawiedliwości”. Więc to ręka, której On używa, aby utrzymać świętość Swoją i wypełniać Swoje - Boże wyroki - ta dłoń ma być wyciągnięta, aby utrzymać tych, którzy Mu zaufają. Męża, którego Bóg podparł, nie wywrócą żadne szatany.

Mogą słabnąć nogi nasze, ale prawica Boża jest wszechmocna. Droga może być wyboista, ale Wszechmoc jest naszą podporą. Możemy śmiało iść naprzód - nie upadniemy. Dajcie nam wesprzeć się tam, gdzie wszystko znajduje swoje oparcie. Nie cofnie Ci Pan ręki, gdyż na niej opiera się też sprawiedliwość: wierny będzie danemu nam przyrzeczeniu i Synowi Swemu. Jakże powinniśmy weselić się! Czy nie jesteśmy już radośni?

 
Żyj w Jego imieniu Drukuj Email
Autor: Jacek Nitecki   
wtorek, 08 lutego 2022 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 191