Napełnieni Duchem Świętym Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
poniedziałek, 08 czerwca 2020 00:00

 
Klejnoty Obietnic Bożych - 07 czerwiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 07 czerwca 2020 00:00

Ja żywot wieczny daję im, i nie zginą na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki Mojej. (Jan 10, 28)

Wierzymy w wieczne bezpieczeństwo dzieci Bożych. Po pierwsze, ponieważ są one własnością Pana Jezusa Chrystusa, Który nigdy nie dopuści do zguby owiec, kupionych Swoją krwią, a otrzymanych od Boga.

Następnie, ponieważ dał im żywot wieczny, a skoro wieczny, nie ma on kresu, podobnie jak Bóg, niebo i piekło nie mają kresu. Gdyby duchowe życie kończyło się z chwilą śmierci, ciała, byłoby tylko doczesne, a nie wieczne. Ale Pan przyrzekł nam życie wieczne, a to całkowicie wyklucza możliwość kresu istnienia.

Czytając dalej, zwróćmy uwagę, że Pan wyraźnie powiada: „nie zginą na wieki”. Słowo to ma Wartość nieprzemijającą, to zabezpiecza wiernych od zguby wiecznej. Najuporczywsza nawet niewiara nie zniweczy znaczenia tej obietnicy Bożego Słowa.

Bóg czyniąc dzieło Swoje doskonałe, rzuca wyznanie duchowi ciemności, oświadczając jednocześnie, że nikt z ręki Jego, zbawiony lud, nie wydrze. Oczywiście nie jest to możliwe nawet dla wroga z piekła. Całkowicie, bezpieczni i pewni jesteśmy, ukryci w dłoni wszechmocnego naszego Zbawiciela.

Odrzućmy cielesność całą i strach oraz wiarę we własne siły i spocznijmy ufnie we wklęsłości dłoni Zbawiciela.

 
Słowo Pana na zły czas Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
sobota, 06 czerwca 2020 00:00

 
Jak żyć gdy dzieje zbliżają się do końca Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
piątek, 05 czerwca 2020 16:49

 
Żyje we mnie Chrystus! Drukuj Email
Autor: Syloe   
czwartek, 04 czerwca 2020 00:00

 
Kazanie na Górze - cz.22 Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 03 czerwca 2020 00:00

 
Chcemy widzieć Jezusa Drukuj Email
Autor: Luber Andrzej   
wtorek, 02 czerwca 2020 00:00

 
Wniebowstąpienie Drukuj Email
Autor: Karel Piotr   
poniedziałek, 01 czerwca 2020 00:00

 
Dokąd wieje Duch Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
niedziela, 31 maja 2020 00:00

 
Nabożeństwo niedzielne - CCNŻ Gdańsk 31.05.2020 Drukuj Email
Autor: CCNŻ Gdańsk   
niedziela, 31 maja 2020 00:00

 
Wybory wierności Drukuj Email
Autor: Krzysztof Zaręba   
niedziela, 31 maja 2020 00:00

 
Padnijmy przed nim na kolana Drukuj Email
Autor: Syloe   
sobota, 30 maja 2020 00:00

 
Co mi dała izolacja? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
piątek, 29 maja 2020 00:11
Chociaż w moim osobistym życiu narzucone rygory antywirusowe praktycznie niewiele zmieniły - bo poruszałem się normalnie i w każdą niedzielę oraz środę w tym okresie byłem w domu modlitwy na swoim stanowisku - to jednak z duszpasterskiego punktu widzenia mogę stwierdzić, że dzięki niej jestem bogatszy o nowe spostrzeżenia. O Jezusie jest powiedziane, że On przejrzał wszystkich i od nikogo nie potrzebował świadectwa o człowieku, sam bowiem wiedział, co było w człowieku [J 2,24-25]. Ponieważ takiej zdolności nie posiadam, muszę przyglądać się ludziom wokoło i na tej podstawie wyciągać wnioski. Tak było w minionych miesiącach. Paromiesięczna izolacja ułatwiła mi w środowisku ewangelicznego chrześcijaństwa poczynić obserwacje, które wcześniej nie były możliwe, a już na pewno nie były dla mnie tak wyraziste.
Więcej… [Co mi dała izolacja?]
 
Strumienie na pustyni - 29 maja Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 29 maja 2020 00:03

... lecz nazwałem was przyjaciółmi. J 15,15

Przed wielu laty żył pewien stary Niemiec, profesor, którego życie było tak piękne, że wywoływało podziw jego uczniów. Kilku z nich zadecydowało, że muszą poznać tajemnicę tego zjawiska i pewnego razu jeden z nich ukrył się w gabinecie sędziwego profesora, gdzie on zwykle spędzał swoje wieczory.

Było już późno, gdy profesor wszedł do pokoju. Wyglądał na mocno zmęczonego. Pomimo późnej pory i zmęczenia, usiadł przy stole i spędził godzinę na czytaniu Biblii, po czym skłonił głowę w cichej modlitwie i zamknąwszy Księgę ksiąg, powiedział: „Panie, Zbawicielu mój, nasze stosunki z Tobą nie zmieniły się”.

Poznać Pana, to wielkie osiągnięcie w życiu, i ile by to nie miało kosztować, każdy wierzący powinien dążyć do tego, aby jego stosunek do Boga nie zmienił się. Trwanie w cichej modlitwie i w osobistym poznaniu Słowa Bożego z miłością i czcią, daje wynik taki, że Pan staje się nam bardzo bliski. Staje się On szczególnie bliskim tym, którzy usilnie ćwiczą się w rozwijaniu świadomości Jego obecności.

Ach, wołaj do Pana, On słyszy;

Duch Jego z twym duchem się spotka;

Od twego oddechu jest bliższy –

Społeczność z Nim jakże jest słodka! M. D. Babcock

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 150