Klejnoty Bożych obietnic - 13 sierpień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 13 sierpnia 2020 00:00

„Nadto stanie się, że pierwej niż zawołają, Ja się ozwę; jeszcze mówić będą, a Ja wysłucham” (Izaj. 65, 24)

To szybkie dzieło! Pan wysłuchuje, zanim zawołamy, i odpowiada często równie szybko. Pan, uprzedzając nasze potrzeby i modlitwy, tak składa okoliczności, iż zanim potrzeba stanie się nagląca, już jej zapobiega, zanim przyjdzie na nas próba, już daje przeciwko niej tarczę, abyśmy mogli dać jej właściwy odpór. Jest to punktualność Wszechmocy, której dowodów często doznajemy. Na cierpienie, które było w drodze, a którego nie spodziewaliśmy się, zgotowana była mocna pociecha, która nas w nim pokrzepiała. Mamy Boga, Który się skłania łaskawie ku słuchaniu próśb naszych.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 13 sierpień]
 
Opłakane konsekwencje drobnych zaniedbań Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
środa, 12 sierpnia 2020 11:18

 
Kiedy przyjaciel cierpi Drukuj Email
Autor: Sheila Wray Gregoire   
wtorek, 11 sierpnia 2020 00:00

“Czy mogę coś dla ciebie zrobić?” ... Wielokrotnie słyszałam to pytanie trzy lata temu, tego deszczowego dnia, gdy pochowaliśmy naszego 29 letniego syna Christophera.

Większość ludzi zachowywało się przy tym dziwnie i nienaturalnie. Miałam wrażenie, że to ja powinnam ich pocieszać. Niektórzy umieli znaleźć się w tej sytuacji z wyczuciem.

Więcej… [Kiedy przyjaciel cierpi]
 
Zbadaj swój poziom abominacji Drukuj Email
Autor: Gabriel Kosętka   
wtorek, 11 sierpnia 2020 00:00

 
Jezus nadchodzi - Widzialny powrót Jezusa Drukuj Email
Autor: Adam Kupryjanow   
wtorek, 11 sierpnia 2020 00:00

 
Moc języka Drukuj Email
Autor: Corrie J. Montgomery   
wtorek, 11 sierpnia 2020 00:00

"Śmierć i życie są w mocy języka" (Przyp. Sal. 18,21).

Zastanawiając się nad różnymi przeszkodami w dążeniu do uświęconego życia, dochodzimy do wniosku, że musimy ostrzec lud Boży, przed wielkim niebezpieczeństwem nieopanowanego języka. Nie tylko widzieliśmy, że wielu ludzi przez niewłaściwe używanie języka utraciło swą moc duchową, lecz również zauważyliśmy, jak wiele serc uległo zatruciu, które sprawił nieukrócony język. Faktem jest, że "życie i śmierć są w mocy języka", dlatego zrozumienie powagi sytuacji będzie korzystne dla wszystkich.

Nieopanowany, nieukrócony język nazywany jest "ogniem", który jest w stanie skalać całe ciało i "rozpalić bieg życia". Do tego dodane są jeszcze inne straszne słowa: "sam będąc rozpalony przez piekło" (Jak. 3,6). Cały ten wiersz ma następujące brzmienie: "I język jest ogniem; język jest wśród naszych członków swoistym światem nieprawości; kala on całe ciało i rozpala bieg życia, sam będąc rozpalany przez piekło". Tak brzmi tekst według nowego tłumaczenia biblijnego, podobnie brzmi on w "Biblii Tysiąclecia" i w "Biblii Elberfeldzkiej". A więc taki język, zapalony od ognia piekielnego, stałe roznieca większy ogień do tego stopnia, że zasięg tych płomieni może być nie do opanowania.

Więcej… [Moc języka]
 
Świadectwo Dawida i Weroniki Drukuj Email
Autor: Dawid i Weronika   
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 13:13

 
Przekierowani Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 10:51
A jednak niektórzy dali się przekierować. Pamiętam, jak wcześniej krzątali się wokół duchowych celów. Jeszcze niedawno całą swą inwencję wkładali w to, by zdobywać dusze dla Chrystusa. Kładli się i wstawali z myślą, aby rozsławić Chrystusa Jezusa. Teraz dwoją się i troją, aby wykazać się w dziedzinach z wiarą w Boga zupełnie nie związanych. Skupili się na sobie. Zaniechali służenia Panu. Dalej deklarują wiarę w Boga i pojawiają się na nabożeństwach, ale po ich zachowaniu widać, że coś złego stało się z ich sercami. Nie wiedzieć czemu, rzucili się w wir spraw, które z punktu widzenia życia wiecznego nie tylko nie mają większego znaczenia ale mogą wręcz sprawie ich zbawienia zaszkodzić.
Więcej… [Przekierowani]
 
Level Jezus Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
niedziela, 09 sierpnia 2020 22:12

 
Twoja dobroć i łaska Drukuj Email
Autor: Chór rodzinny Rusnok   
niedziela, 09 sierpnia 2020 20:14

 
Dwa fundamenty Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 08 sierpnia 2020 00:00

 
Wiara potrzebuje pewnego fundamentu Drukuj Email
Autor: Edwin i Lilian Harvey   
sobota, 08 sierpnia 2020 00:00

Wszystkie obietnice Boże w Nim są tak i w nim są Amen. 2 Kor. 1:20

Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą. Rzymian 3:4

Słowo Boże jest fundamentem każdej naszej modlitwy, gdyż jak mielibyśmy wiedzieć jak prosić, albo o co prosić, gdyby Bóg nie dał nam Swojego Słowa, w którym tak bezbłędnie i jasno ukazane jest poznanie Jego woli? Jego obietnice są słowami, których możemy się uchwycić. Nic dziwnego, że Szatan chce znieważyć Słowo i będzie próbował unieważnić obietnice poprzez niewiarę.

Vance Havner opisuje swoją walkę w sposób graficzny:

Więcej… [Wiara potrzebuje pewnego fundamentu]
 
Jezus nadchodzi - Wielki ucisk Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
piątek, 07 sierpnia 2020 14:49

 
Jezus nadchodzi - Pochwycenie Kościoła Drukuj Email
Autor: Gabriel Kosętka   
środa, 05 sierpnia 2020 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 154