Mąż według serca Bożego Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
poniedziałek, 14 czerwca 2021 12:30

 
Klejnoty Bożych obietnic - 13 czerwca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 13 czerwca 2021 20:29

Ja, Pan, Który jej (winnicy) strzegę, co chwilka odwilżać ją będę, ażeby jej kto nie psuł, w nocy i we dnie strzec jej będę. Izaj. 27, 3

Kiedy Pan już nie przez usta proroka przemawia, lecz Sam osobiście, mówi, wtedy Słowo to ma wyjątkową wagę dla dusz wierzących. Bóg osobiście Sam strzeże Winnicy Swojej, nie powierza jej nikomu, zostaje ona pod wyłączną Jego pieczą. Doskonale są ochronieni ci, których Pan ochrania.

Mamy otrzymywać zwilżenie nie co dzień, lub co godzina, lecz „co chwilka” - abyśmy rosnąć mogli! Jakże świeża i owocna będzie każda roślina! Jakie mnóstwo owocu przyniesie każda latorośl winnicy!

Kiedy zaś przychodzą małe lisy i dzik, aby niszczyć Winnicę Pańską, wtedy Pan Sam broni jej każdej godziny, „dniem i nocą”. Cóż może nam wówczas zaszkodzić? Dlaczego boimy się? On przecież zachowa nas, odwilży, ochroni, czegóż potrzeba nam więcej?

Dwakroć zapewnia Pan: „strzegę” i „strzec będę”. Jaka prawda, jaka móc, jaka miłość, jaka stałość zawiera się w kosztownych zapewnieniach Bożych! Któż ośmieli się przeciwstawić Jego woli? Kiedy mówi „strzegę” - nie ma miejsca dla zwątpień. Orężem „strzec będę” możemy zwyciężyć grzech i piekło. O, Panie, ponieważ wyrzekłeś: „strzec będę” - dlatego też „będę Cię chwalił!”

 
Strumienie na pustyni - 12 czerwca Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 12 czerwca 2021 00:00

Iżeście w Nim ubogaceni zostali we wszystko. (1 Kor. 1,5)

Czy zdarzyło się wam spotkać ludzi, którzy przeżyli wielkie nieszczęście, które zmusiło ich uciec się do usilnej modlitwy? Stopniowo boleść nieszczęścia uciszała się, a słodycz wiary pozostawała i ogrzewała ich dusze. Podobnie bywa w przyrodzie; późną wiosną obserwowałem burzę; niebo pociemniało, tylko tu i ówdzie przecinała je jasna błyskawica. Wicher huczał; deszcz lał, jak gdyby rozerwały się zawory niebieskie. Zniszczenie było ogromne. Ani jedna pajęczyna wisząca na zewnątrz domu nie ocalała wśród huraganu, który zdruzgotał nawet potężnego dęba, szeroko rozpościerającego mocne gałęzie. Po pewnym czasie błyskawice i grzmoty ucichły, ustał deszcz, zerwał się zachodni wiatr ze słodkim aromatem i pognał chmury, a oddalająca się burza, przybrawszy prześliczną postać wielobarwnej wstęgi – tęczy, z uśmiechem oglądając się wstecz, zniknęła w oddali.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 12 czerwca]
 
Zrób drugie podejście! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 08 czerwca 2021 10:11

 
Budujcie jedni drugich Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
poniedziałek, 07 czerwca 2021 10:00

 
Klejnoty Obietnic Bożych - 07 czerwiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
poniedziałek, 07 czerwca 2021 00:00

Ja żywot wieczny daję im, i nie zginą na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki Mojej. (Jan 10, 28)

Wierzymy w wieczne bezpieczeństwo dzieci Bożych. Po pierwsze, ponieważ są one własnością Pana Jezusa Chrystusa, Który nigdy nie dopuści do zguby owiec, kupionych Swoją krwią, a otrzymanych od Boga.

Następnie, ponieważ dał im żywot wieczny, a skoro wieczny, nie ma on kresu, podobnie jak Bóg, niebo i piekło nie mają kresu. Gdyby duchowe życie kończyło się z chwilą śmierci, ciała, byłoby tylko doczesne, a nie wieczne. Ale Pan przyrzekł nam życie wieczne, a to całkowicie wyklucza możliwość kresu istnienia.

Więcej… [Klejnoty Obietnic Bożych - 07 czerwiec]
 
Szkodliwość radykalizmu Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 05 czerwca 2021 19:38
W każdym środowisku można obserwować, jak na jego obrzeżach tworzą się skrajności. Normalność dla niektórych ludzi jest za mało wyrazista, nudna i nieskuteczna. Odczuwając potrzebę wyróżnienia się w  społeczeństwie, przyjmują postawy, które przyciągają uwagę, wywołują dyskusję i rodzą kontrowersje. Próbują liberalizować albo radykalizować to, co od całych dekad uznawane było za dobre, wyważone i wystarczające. 

Skrajności nie brakuje również w środowiskach chrześcijańskich. Wytyczona nauką apostolską droga naśladowania Jezusa Chrystusa dla części chrześcijan stała się zbyt wąska. Dla innych zaś jest za szeroka. Myląc więc gorliwość z radykalizmem, nie zasną, dopóki nie będą gotowi, by każdego ranka czymś zaintrygować braci i siostry i jednocześnie wywołać niechęć do tych, którzy zadowalają się normalnością.

Więcej… [Szkodliwość radykalizmu]
 
Świętość - niezwykły, lecz wrażliwy dar Boży Drukuj Email
Autor: Waldemar Świątkowski   
piątek, 04 czerwca 2021 19:35

 
Ciało Chrystusa czy kościelna korporacja? Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
piątek, 04 czerwca 2021 19:12

 
Ewangelia Królestwa Drukuj Email
Autor: Witold Dynak   
czwartek, 03 czerwca 2021 19:06

 
Nie mój krzyż Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
środa, 02 czerwca 2021 19:03

 
W służbie Jego Królewskiej mości Drukuj Email
Autor: Andrzej Guresz   
wtorek, 01 czerwca 2021 00:00

 
Obyś nie żałował... Drukuj Email
Autor: Tomasz Biernacki   
poniedziałek, 31 maja 2021 08:36

 
Modlitwa może wszystko Drukuj Email
Autor: Dawid Goryczka   
niedziela, 30 maja 2021 15:48

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 173