Klejnoty obietnic Bożych - 05 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 05 września 2021 00:00

Pan będzie z wami. 2 Kron. 20,17

Była to wielka łaska dla Jozafata, bo wyciągnęło przeciwko niemu wielkie mnóstwo: będzie to wielką łaską i dla mnie, gdyż jestem w wielkiej potrzebie, a nie mam ani mocy, ani mądrości. Gdy Pan jest ze mną, mało znaczy, kto mnie opuszcza. Gdy Pan jest ze mną, zwyciężę w boju życia, a im cięższe będą próby, tym świetniejsze będzie zwycięstwo. Ale jak upewnić się, że Pan jest ze mną?

Jest na pewno ze mną, gdy ja jestem z Nim. Kiedy buduję na Jego wierności, ufam Jego Słowu, słucham Jego przykazań, wtedy z pewnością jest przy mnie. Jeżeli przechodzę na stronę szatana, Bóg jest przeciwko mnie, i nie może być inaczej; ale gdy celem mego życia jest cześć Jego, pewien jestem, że i On mnie uczci. Jestem pewien, że Bóg jest ze mną, skoro w Jezusie widzę mego jedynego i osobistego Zbawiciela. Jeślim włożył duszę moją w ręce Jednorodzonego Syna Bożego, wiem z pewnością, że Ojciec użyje całej Swej mocy, aby mnie zachować, aby Syn nie został pohańbiony.

O, gdybym miał wiarę, aby przyswoić sobie, na dziś to krótkie, a słodkie zdanie. Spełnij Panie Słowo to na Twoim słudze! Bądź ze mną w domu, na ulicy, w polu, w sklepie, gdym w towarzystwie i kiedy sam jestem. Bądź też z wszystkim dziećmi Twoimi.

 
Dziwne przypowieści Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
sobota, 04 września 2021 13:01

 
Klejnoty Bożych obietnic - 04 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 04 września 2021 00:00

„Ale nad domem Judzkim zmiłuję się, i wybawię ich przez Pana, Boga ich, a nie wybawię ich przez łuk i przez miecz, i przez wojnę, i przez konie, i przez jezdnych” (Ozeasz 1,7)

Drogocenne to Słowo! Bóg Sam pragnie w wielkim miłosierdziu Swoim ocalić Swój lud, ale chce uczynić to środkami niezwykłymi. Ludzie są opieszali w okazywaniu Bogu czci, jakiej godne jest Jego Imię. Kiedy wygrywają bitwę łukiem i mieczem, powinni chwalić Pana; ale nie czynią tego, lecz podnoszą swoje prawice i sławią konie swoje i jeźdźców. Nasz Bóg postanawia często ocalić naród Swój bez tych środków pomocniczych, aby zebrać w pełni żniwo czci.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 04 wrzesień]
 
Czemu potrzebna jest pokuta? Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
piątek, 03 września 2021 10:33

 
Strumienie na pustyni - 03 wrzesień Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
piątek, 03 września 2021 00:00

„A ujrzawszy, że są utrudzeni wiosłowaniem ...” (Mar. 6, 48)

Bóg wkłada na nas pewne obowiązki i zadania. Czasem wydaje się nam, że coś jest ponad nasze możliwości, ale On zna każdego z nas i nigdy nie obarczy czymś zbyt trudnym. Jednak niewiele zdziałamy własnymi wysiłkami, nawet jeśli włożymy w to wiele trudu i zapału. Jeśli należymy do Jezusa i On wypełnia nasze serce i całe życie, możemy mieć całkowitą ufność, że Ten, który zleca nam zadanie, również pomoże je wykonać.

Pewien człowiek, który pojął tę tajemnicę, powiedział: „Przyszedłem do Chrystusa, napiłem się żywej wody i wierzę, że nigdy więcej nie będę czuł pragnienia. Przyjąłem za zasadę, że żadna praca nie może całkowicie mnie pochłaniać, ale zawsze chcę być napełniony łaską i mocą Bożą tak, by wylewała się przeze mnie, i to zupełnie odmieniło moje życie”. Przepełnione naczynie przelewa się bez dodatkowego wysiłku. Dzieje się to automatycznie, tak też wygląda normalne życie człowieka wierzącego, poddanego działającej w nim mocy Bożej. Do takiego życia powołał nas Chrystus.

 
Pokuta Drukuj Email
Autor: Georg Steinberger   
piątek, 03 września 2021 00:00

Mówiąc własnymi słowami moglibyśmy powiedzieć: wystaw swoją garderobę, swoją spiżarnię, swój interes i swoje relacje z ludźmi na światło Boże. Niech dobry owoc pokuty przejawi się w tym, że te cztery dziedziny twojego życia, urządzisz na Boże upodobanie i dla dobra bliźnich.

Jak wiele dzisiejszych dzieci Bożych tego nie uczyniło!

Więcej… [Pokuta]
 
Miłość triumfująca Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
czwartek, 02 września 2021 10:37

 
Wybranie, wzmocnienie i posłanie Drukuj Email
Autor: Aleksander Barkoci   
środa, 01 września 2021 09:11

 
Sprwiaj radość Przewodnikowi Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 31 sierpnia 2021 00:00

 
Trudne warunki pójścia za Jezusem Drukuj Email
Autor: Andrzej Kotajny   
poniedziałek, 30 sierpnia 2021 20:17

 
Cena grzechu Drukuj Email
Autor: Waldemar Świątkowski   
sobota, 28 sierpnia 2021 20:21

 
Znoście jedni drugich Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
piątek, 27 sierpnia 2021 12:15

 
Brzemiona jedni drugich noście... Drukuj Email
piątek, 27 sierpnia 2021 12:05


 
Owca czy koza? Drukuj Email
Autor: Grzegorz Nowakowski   
piątek, 27 sierpnia 2021 12:04

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 173