Uwielbienie to decyzja Drukuj Email
Autor: Cieplik Paulina   
poniedziałek, 25 listopada 2019 19:50

Uwielbienie to postawa. Uwielbienie to decyzja. Łatwo jest nam wielbić Boga w niedzielę, kiedy atmosfera jest wzniosła. W tygodniu, kiedy nagle przydarzy nam się coś niesamowitego, lub kiedy wszystko po prostu układa się wspaniale nasze serca same wyrywają się do uwielbienia i dziękczynienia.

Czy jesteśmy jednak tak samo chętni do błogosławienia Pana, kiedy na naszej drodze piętrzą się problemy?

Niełatwo wielbić Boga, kiedy oczy są pełne łez, a sytuacja wokół wydaje się beznadziejna. Jednak bez względu na wszystko, czy jest dobrze, czy źle, chce zawsze za królem Dawidem powtarzać „Uwielbiaj duszo moja Pana i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego”.

Kiedy widzę piękno
Wszystkich Twoich cudów
I jestem oczarowana
Twoją wielkością
Moja dusza rozbrzmiewa
Świętym alleluja
Bogu od którego
Pochodzi

I kiedy szukam twarzy
Niewidzialnego
Kiedy staram się uchwycić
Dłoń, która uformowała
Moje życie
Wtedy wszystko co jest we mnie
Wciąż na nowo
Błogosławi Twoje imię

Więcej… [Uwielbienie to decyzja]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 24 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 24 listopada 2019 20:00

Nie będzie się na wieki wadził ani gniewu wiecznie chował. ( Psalm 103,9)

Czasem będzie się wadził; inaczej nie byłby mądrym Ojcem takich nędznych i błądzących dzieci, jak my jesteśmy. Jego niezadowolenie jest bolesne dla miłujących prawdę, gdyż wiedzą, jak bardzo zasłużyli na nie i jak bardzo Go zasmucili. Wiemy, co znaczy Jego spór z nami i chylimy kolana przed Panem, żałując, że daliśmy Mu powód do gniewu.

Ale jakaż pociecha tkwi w tych słowach: „Nie na wieki będzie się wadził”. Gdy czynimy pokutę i zwracamy się Doń sercem złamanym przez grzech i już wyrzekającym się grzechu - On jest niezwłocznie znowu nam miłościw. Wcale nie jest to Bogu przyjemne ukazywać surowe oblicze tym, których miłuje z całego serca; radością Jego jest doskonałość naszej radości.

Pójdźcie, szukajmy Jego oblicza. Nie ma powodu do zwątpień ani trwogi. Miłujmy wadzącego się z nami Pana, a niebawem zaśpiewamy: „Odwróciłeś zapalczywość gniewu Twego, a ucieszyłeś mię”. Precz z wami, posępne przeczucia, kruki duszy naszej! Pójdźcie tu, do nas, korne nadzieje i wdzięczne wspomnienia, wy gołębice serca! On, Który z dawna ułaskawił nas, jako sędzia, chce nam znowu, jako Ojciec - przebaczyć. Przeznaczono nam cieszyć się Jego słodką i niezmienną miłością.

 
Strumienie na pustyni - 23 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 23 listopada 2019 00:00

Lud swój wystawiłeś na ciężką próbę.(Ps. 60,5)

W życiu spotykają nas różne doświadczenia. Czasami są łatwe do zniesienia, inne są bardzo trudne i sprawiają nam wiele bólu.

Tego lata podarowano mi piękne różowe kwiaty; przyjmując je zapytałem: „Co to za kwiaty?” W odpowiedzi usłyszałem, że są to skalne kwiaty; rosną i kwitną wyłącznie na skałach, gdzie zupełnie nie widać ziemi. Przypomniały mi się wtedy „Boże kwiaty”, rosnące na miejscach kamienistych i nie wiem czemu, ale w sercu mym powstało uczucie, że Bóg wykazuje szczególną tkliwość w stosunku do tych „kwiatów”, które znajdują się na kamienistej glebie, w trudnym i przykrym położeniu; tkliwość, której może nie okazuje liliom i różom. Nie po to są doświadczenia życia, by nas załamać, ale mają na celu nas budować.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 23 listopad]
 
Program naprawczy dla Kościoła Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
sobota, 23 listopada 2019 00:00

 
Haniebny krzyż Drukuj Email
Autor: Zespół Alleluja   
piątek, 22 listopada 2019 13:42

 
Zwiastowanie o modlitwie Drukuj Email
Autor: Andrzej Poręba   
czwartek, 21 listopada 2019 13:46

 
Klejnoty obietnic Bożych - 21 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 21 listopada 2019 00:00

Obejrzyjcie się na Mnie, abyście zbawione były wszystkie kończyny ziemi; bom Ja Bóg, a nie masz żadnego więcej. Izaj. 45,22

Oto obietnica obietnic. Leży ona u podstawy naszego duchowego życia. Zbawienie przychodzi przez wejrzenie na Jezusa, Który jest „sprawiedliwym Bogiem i Zbawicielem”. Jakaż prosta wskazówka: „Obejrzyjcie się na Mię”! Jak bardzo to wymaganie odpowiada rozumowi! Toć stworzenie musi obejrzeć się na Stworzyciela Swego. Już dość długo patrzyliśmy gdzie indziej; jest pora, by patrzeć tylko na Niego, Który budzi nas do oczekiwania i przyrzeka dać zbawienie.

Czyż nie spojrzymy zaraz? Nie powinniśmy nic przynosić z nas samych, tylko spojrzeć w górę ku naszemu Panu do Jego tronu, do którego wzniósł się z krzyża. Jedno spojrzenie: nie wymaga to żadnego przygotowania. Nie są tu potrzebne ani dowcip, ani mądrość, ani bogactwo, ani siła. Wszystko, czego nam potrzeba jest w Panu, Bogu naszym, a skoro wszystkiego od Niego oczekujemy, wszystko stanie się nasze wraz ze zbawieniem.

Pójdźcie stojący z daleka! Spójrzcie tutaj! Wszystkie krańce ziemi, zwróćcie oczy wasze w tę stronę! Jako ludzie z najodleglejszych krain widzą słońce i mogą się nim radować, podobnie i wy, którzy stoicie na skraju śmierci, a leżycie tuż u wrót piekła, możecie jednym spojrzeniem posiąść światło Boże, żywot niebiański, zbawienie przez Jezusa Chrystusa, Który jest Bogiem, a przeto zbawiać może.

 
Strumienie na pustyni - 18 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 18 listopada 2019 00:00

A błogosławiony jest ten, który się mną nie zgorszy. Łuk. 7, 23

Czasem bywa bardzo trudno nie zgorszyć się z Pana Jezusa Chrystusa. Zgorszenie może zależeć od okoliczności: znajduję się w więzieniu, uciśniony trudnymi warunkami życia, na łożu choroby, na miejscu nie cieszącym się popularnością - gdy właśnie miałem nadzieję na szerokie możliwości. Tak, to prawda, ale On wie najlepiej, co jest dla mnie bardziej pożyteczne. Moje otoczenie wyznaczone jest przez Niego. On zamierza przez nie wzmocnić moją wiarę, pociągnąć do ściślejszej społeczności ze sobą i umożliwia dojrzewanie mojej mocy. W więzieniu moja dusza powinna by kwitnąć.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 18 listopad]
 
Nie bójmy się mówić ludziom prawdy Drukuj Email
Autor: Cyrikas Andrzej   
poniedziałek, 18 listopada 2019 00:00

 
Strumienie na pustyni - 17 listopad Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
niedziela, 17 listopada 2019 00:00

"Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia powiada! A czyżby Bóg nie wziął w obronę swoich wybranych, którzy wołają do Niego we dnie i w nocy, chociaż zwleka w ich sprawie?" (Łuk. 18:6-7)

Nie my rozporządzamy Bożymi terminami. Jeśli pierwsze uderzenie w krzemień nie wywoła iskry, musisz powtórzyć je po raz drugi. Bóg słyszy modlitwy, lecz może nie odpowiedzieć na nie w tym „terminie”, który wyznaczyliśmy Mu według swoich pojęć. On objawi się naszym szukającym sercom, ale nie zawsze wtedy i tam, gdzie właśnie zadecydowaliśmy w naszych przypuszczeniach, że powinno się to wykonać. Stąd niezbędne są usilne, wytrwałe i nieustające prośby. W okresie krzemienia i stali, nie znano zapałek. Czasem trzeba było krzesać i dziesięć razy, aby wywołać iskrę na knocie i byliśmy nadzwyczaj zadowoleni, gdy w końcu udało się to osiągnąć.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 17 listopad]
 
Powołani do nadziei i chwały Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
piątek, 15 listopada 2019 01:00

Piaty, ostatni z wykładów wygłoszonych podczas tegorocznej Konferencji Młodzieżowej w zborze CHWZ w Zabrzu.

 
Świętemy Bogu oddaj cześć Drukuj Email
Autor: CHWZ Zabrze   
piątek, 15 listopada 2019 00:00

 
Powołani do pokoju Drukuj Email
Autor: Łukasz Tyc   
czwartek, 14 listopada 2019 01:00

Czwarty z wykładów wygłoszonych podczas tegorocznej Konferencji Młodzieżowej w zborze CHWZ w Zabrzu.

 
Klejnoty obietnic Bożych - 14 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 14 listopada 2019 00:00

Jeśli o co prosić będziecie w Imieniu Moim, Ja uczynię. Jan 14,14

Jakże wiele zawiera w sobie ta obietnica! „O co”! Więc czy mała, czy wielka - wszystkie moje potrzeby zawierają się w tym „o co”. Pójdź, duszo moja, czuj się wolna przed tronem łaski i usłysz Pana, mówiącego: „otwórz usta twoje, a napełnię je”.

Jaka mądra obietnica! Mamy prosić w Imieniu Jezusa. To co ośmiela nas, jest zarazem uczczeniem Jego. To jest stała zasada prawna. Nieraz wszelka inna podstawa prawna jest zaciemniona, szczególnie taka, którą czerpiemy z naszego własnego stosunku do Boga, albo z naszego doświadczenia Jego łaski; ale i w takim czasie Imię Jezus posiada tę samą moc przed tronem Bożym, a przeto na niej możemy polegać.

A jakaż to pouczająca obietnica! Nie powinienem o nic prosić, do czego nie mógłbym przyłożyć ręki i pieczęci Chrystusa. Nie powinienem ważyć się na użycie Imienia mego Pana przy prośbie egoistycznej, lub kapryśnej. Mogę użyć Imienia Pana mego tylko w takiej modlitwie, do której On uciekłby się, gdyby był w moim położeniu. Jest to wielki przywilej, upoważniający mnie do składania próśb w Imieniu Chrystusa Pana, czyli tak, jakby On Sam prosił; nasza miłość do Niego nie pozwoli nigdy Imienia Jego dołączyć do prośby, do której On nie przyłączyłby się.

Jeśli mogę pieczęć Jego położyć na mojej modlitwie, mam już to, czego szukam u Ojca.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 132