Nie ma problemu by Bóg rozwiązać nie mógł Drukuj Email
Autor: CHWZ Zabrze   
czwartek, 14 listopada 2019 00:00

 
Powołani do służby Drukuj Email
Autor: Andrzej Poręba   
środa, 13 listopada 2019 01:10

Trzeci z wykładów wygłoszonych podczas tegorocznej Konferencji Młodzieżowej w zborze CHWZ w Zabrzu.

 
Strumienie na pustyni - 13 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 13 listopada 2019 00:00

Wybrałem go bowiem, aby nakazał synom swoim ... 1 Mojż. 18, 19

Bogu potrzebni są ludzie, na których On może polegać. Pan mógł powiedzieć o Abrahamie; „Wybrałem go bowiem, aby nakazał synom swoim i domowi swemu po sobie strzec drogi Pana ... tak iżby Pan mógł wypełnić względem Abrahama to, co o nim powiedział". Na Bogu można polegać, a On chce, abyśmy i my byli stanowczy, zdecydowani i wytrwali. Wiara właśnie na tym polega. Bóg szuka ludzi, na których mógłby złożyć cały ciężar swej miłości, mocy i wiernych obietnic.

Parowozy Boże posiadają dość siły, by pociągnąć wszelkie ciężary, które do nich doczepimy. Często lina, którą przymocowujemy do parowozu okazuje się zbyt słaba, żeby utrzymać ciężar naszych modlitw, dlatego Bóg poddaje nas ćwiczeniu, uczy nas, abyśmy byli wytrwali i niezachwiani w życiu wiary. Skorzystajmy więc z naszych lekcji i zajmijmy mocne stanowisko. Bóg wie, że jesteś zdolny znieść zsyłane na ciebie pokuszenie.

Gdyby tak nie było, On nie posłałby go. Jego ufność w stosunku do ciebie jest wyjaśnieniem wszystkich życiowych doświadczeń, choćby jak były gorzkie. Bóg zna nasze siły i mierzy je co do milimetra. Nigdy nie było przypadku, by na jakiegoś człowieka Bóg posłał tak trudne doświadczenie, które byłoby ponad jego siły.

 
Schowaj mnie pod skrzydła swe Drukuj Email
Autor: CHWZ Zabrze   
środa, 13 listopada 2019 00:00

 
Powołani do uświęcenia Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
wtorek, 12 listopada 2019 01:00

Drugi z wykładów wygłoszonych podczas tegorocznej Konferencji Młodzieżowej w zborze CHWZ w Zabrzu.

 
Gdy wpatruję się w Twą Świętą twarz Drukuj Email
Autor: CHWZ Zabrze   
wtorek, 12 listopada 2019 00:00

 
Powołani do wolności Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 11 listopada 2019 20:03

Pierwszy z wykładów wygłoszonych podczas tegorocznej Konferencji Młodzieżowej w zborze CHWZ w Zabrzu.

 
Czy ty wiesz co to jest wolnym być? Drukuj Email
Autor: CHWZ Zabrze   
poniedziałek, 11 listopada 2019 19:23

 
Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga Drukuj Email
Autor: Jonatan Edwards   
niedziela, 10 listopada 2019 00:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało  kazanie Jonatana Edwardsa pt. "Grzesznicy w rekach rozgniewanego Boga" wygłoszone w  1741r . Czyta przez br. Marian Biernacki.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Na jakie kazanie możesz liczyć w niedzielę? Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 09 listopada 2019 20:00

Zastanawiam się dzisiaj nad dwoma wypowiedziami prorockimi z Księgi Jeremiasza, w obydwu przypadkach wyrażającymi zamysł Boży względem ludu Bożego. Pierwsza z nich: Skierowałem bowiem swoje oblicze ku temu miastu dla jego nieszczęścia, nie dla pomyślności [Jr 21,10]. I druga: Mam wobec was plan pomyślny, a nie żeby na was sprowadzać nieszczęścia [Jr 29,11]. Nie trzeba być uważnym słuchaczem kazań, by odkryć, że ten drugi fragment jest przez współczesnych kaznodziejów cytowany chętnie i bardzo często, podczas gdy pierwszy jest raczej pomijany, a na pewno przywoływany bardzo rzadko.

Proszę zauważyć, że pierwsza wypowiedź jest zdaniem z proroctwa skierowanego do ludu Bożego w czasie, gdy mieszkali w swojej ziemi i gdy Jerozolima tętniła jeszcze życiem. Drugie proroctwo natomiast - to chętniej i częściej cytowane - dotarło do Judejczyków, gdy byli na wygnaniu, gdzieś daleko w Babilonii. Czy to nie jest jakaś pomyłka?

Więcej… [Na jakie kazanie możesz liczyć w niedzielę?]
 
Rozpal ogień Panie w moim sercu Drukuj Email
Autor: CHWZ Zabrze   
sobota, 09 listopada 2019 00:00

 
Strumienie na pustyni - 08 listopada Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 08 listopada 2019 00:00

... zabrał z sobą Piotra i Jana, i Jakuba, wszedł na górę, aby się modlić. A gdy się modlił, wygląd oblicza jego odmienił się, a szata jego stała się biała i lśniąca. ... ujrzeli chwałę jego ... Łuk. 9, 28.29.32

... jeśli znalazłem łaskę w oczach twoich ... - Pokaż mi, proszę, chwałę twoją! 2 Moj. 33, 13. 18.

Gdy Jezus wziął tych trzech uczniów i wstąpił na górę, wprowadził ich w ścisłą społeczność z sobą. Nie widzieli nikogo prócz samego Pana Jezusa i było im dobrze znajdować się z Nim na osobności. Niebo niedalekie jest od tych, którzy przebywają na górze ze swym Panem. Komu, w chwilach rozmyślania i modlitwy, nie objawiały się przebłyski otwierających się niebiańskich wrót? Kto w ukrytym miejscu, będąc w społeczności z Panem, nie odczuł przypływu fali wzruszenia, przedsmaku tej radości, którą rozkoszują się błogosławieni, stale przebywający ze swoim Bogiem. Pan miał chwile i miejsca dla cichych rozmów z uczniami, raz na szczycie Hermonu, częściej jednak na odosobnionych zboczach góry Oliwnej. Każdy wierzący powinien mieć swoją „górę Oliwną”. Większość z nas, zarówno mieszkający w miastach, jak i na wsi, ma nawał pracy.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 08 listopada]
 
Grzech nie jest pomyłką Drukuj Email
Autor: Cyrikas Andrzej   
piątek, 08 listopada 2019 00:00

 
Klejnoty obietnic Bożych - 07 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
czwartek, 07 listopada 2019 00:00

Kto się uniża, będzie wywyższony. Łuk. 18,14

Poniżenie się własne nie powinno być trudne dla nas; cóż bowiem mamy, aby się pysznić? Nawet bez wezwania powinniśmy zająć najniższe miejsce. Jeżeli będziemy rozumni i uczciwi, staniemy się mali we własnych oczach. Zwłaszcza w modlitwach do Pana powinniśmy się uniżyć aż do prochu. Nie mamy co mówić o zasługach własnych, nie posiadamy bowiem żadnej; jednym naszym pragnieniem powinno być odwołanie się do miłosierdzia: „Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu”.

Ale tu pada od tronu Bożego Słowo pociechy. Pan wywyższy nas, skoro się poniżymy. Nasza droga w dół prowadzi w górę. Gdy ogałacamy się z naszego „ja”, odziewa nas pokora, a to jest strój najwłaściwszy. Pan chce nas wprowadzić do pokoju i szczęśliwości ducha, do poznania Jego Słowa i obcowania z Nim, do radości wynikającej w pewności przebaczenia i usprawiedliwienia nas. Pan udziela zaszczytów tym, którzy Jemu przynoszą nimi zaszczyt. Udziela możności pożytecznego działania, uprzejmego przyjęcia u ludzi i wpływu na nich tym, którzy nie powodują się pychą, ale uniżają się skromnie w poczuciu większej odpowiedzialności. Ani Bóg, ani ludzie nie wywyższają chętnie tych, którzy wywyższają siebie, ale Bóg i zacni ludzie chętnie łączą się w uznaniu wartości, które zachowują skromność. Panie! poniż mnie we mnie, abym urósł w Tobie!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 132