Cześć ich pamięci! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 24 marca 2022 14:02

Jedną z najbardziej budujących chwil, jakie miałem w roli ojcowskiej, było obserwowanie okazywania wzajemnego współczucia pomiędzy moimi dziećmi. Gdy któreś z nich trzeba było poddać rodzicielskiej dyscyplinie, wówczas ważne dla mnie było to, jak wobec niego zachowają się pozostałe dzieci. Owszem, bywało, że czasem cieszyły się, że brat czy siostra ma pod górkę. Nie byłem z takiej ich postawy zadowolony. Serce mi rosło, gdy widziałem w nich wzajemną empatię i próby pocieszania w przykrych chwilach. 

Dziś obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z dumą wspominamy tych naszych rodaków, którzy w tamtych tragicznych latach wykazali się wielkim sercem i odwagą. Już samo okazanie Żydom empatii było wówczas źle widziane, a co mówić podanie im pomocnej dłoni, wpuszczenie do domu i ukrywanie przed tropiącymi ich Niemcami. Owszem, byli tacy, którzy cieszyli się z nieszczęścia Żydów. Teraz chcieliby się ze wstydu zapaść pod ziemię. Na szczęście o wiele więcej było takich, którzy z narażeniem własnego życia starali się ratować tych, których Hitler skazał na zagładę. Cześć ich pamięci!

Więcej… [Cześć ich pamięci!]
 
Zachowaj w imieniu Twoim tych, których mi dałeś! Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
czwartek, 24 marca 2022 13:47

 
Chrześcijanie bez frędzli Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 23 marca 2022 11:14

 
Tego co w górze szukajcie Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
wtorek, 22 marca 2022 11:13

 
Jakim jestem uczniem Jezusa Drukuj Email
Autor: Andrzej Szczyrba   
poniedziałek, 21 marca 2022 13:53

 
Ustawa o obronie przez Boga Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 18 marca 2022 00:00

Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość podpisania przez Prezydenta RP świeżo uchwalonej w naszym Parlamencie Ustawy o Obronie Ojczyzny. Jej celem jest zwiększenie zdolności obronnych Rzeczypospolitej. W świetle tego, co aktualnie dzieje się na Ukrainie, raczej wszystkie siły polityczne i społeczne w Polsce są zgodne co do ważności posiadania nowoczesnej, dobrze wyszkolonej i wyposażonej armii. Dbając o członkostwo w międzynarodowych sojuszach wojskowych równolegle powinniśmy rozwijać i doskonalić własne siły zbrojne. 

Biblia pełna jest opisów takich sytuacji, gdy w obliczu nadciągającego zagrożenia powoływano Izraelitów pod broń, aby walczyli z wrogiem. Pismo Święte nie staje w poprzek idei gotowości do wojskowej obrony swojej ziemi i ludności. Mądra władza świecka powinna dbać o niezawisłość swojej państwowości i bezpieczeństwo obywateli. Jest wszakże pewien kazus w sferze obronności, który Biblia mocno podkreśla. Z oczywistych powodów nie uwzględnia go bezbożna władza, ale ludziom wierzącym w Jezusa Chrystusa wiele daje on do myślenia, bo jest do zastosowania także w życiu osobistym. 

Otóż Słowo Boże wyraźnie głosi, że los człowieka, narodu czy miasta jest w rękach Bożych i ostatecznie od Niego zależy. Jeżeli Bóg nie chce wydać określonego miasta w ręce najeźdźcy, to jego mieszkańcy mogą spać spokojnie. Tak na przykład było z oblężeniem Jerozolimy przez wojska asyryjskie.

Więcej… [Ustawa o obronie przez Boga]
 
Wybieraj mądrze Drukuj Email
Autor: Biernacki Tomasz   
czwartek, 17 marca 2022 00:00

 
Nic nas nie odłączy - cz.2 Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
środa, 16 marca 2022 20:27

 
Po której stronie Jordanu jest moje serce? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 15 marca 2022 13:48

Dzisiejsze czytanie Pisma Świętego odświeżyło we mnie niepokojącą refleksję nad ułomnością naszej wiary i posłuszeństwa Bogu w dążeniu do celu. Wszyscy zgodnie i na podstawie Słowa Bożego twierdzimy, że chrześcijanie to ludzie wybrani przez Boga, wyzwoleni z niewoli grzechu przez wiarę w Jezusa Chrystusa i przeznaczeni do życia wiecznego. Nasze doczesne życie jest pielgrzymowaniem do niebiańskiej Ojczyzny. Ta podróż zakończy się naszą fizyczną śmiercią lub cudownym pochwyceniem pielgrzymującej części Kościoła.

Tak rozumianą duchową rzeczywistość bardzo dobrze ilustruje biblijny obraz Izraela wędrującego z niewoli egipskiej do Kanaanu. W tym obrazie Pascha w Egipcie i przejście przez Morze Czerwone - to czas nawrócenia i początek nowego życia, wyrażony zanurzeniem w wodzie chrztu. Tułaczka po pustyni - to nasze doczesne życie w ciele, a przekroczenie Jordanu i wejście do Ziemi Obiecanej - to kres życiowej wędrówki i dotarcie do Domu Ojca w niebie. Mając całą tę panoramę na uwadze, zobaczmy, co niektórym Izraelitom przyszło do głowy. 

Więcej… [Po której stronie Jordanu jest moje serce?]
 
Bóg działający w ukryciu Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 14 marca 2022 00:00

 
Nabożeństwo KZNH -13.03.2022 Drukuj Email
Autor: KZNH Nowa Huta   
niedziela, 13 marca 2022 18:26

 
Nic nas nie odłączy - cz.1 Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
sobota, 12 marca 2022 18:41

 
Oddawaj życie za braci Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 11 marca 2022 08:55

 
12 zasad życiowych Hioba Drukuj Email
Autor: Szymon Matusiak   
czwartek, 10 marca 2022 00:00

Nagranie pochodzi z: piatkow-deblin.weebly.com

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 191