Nabożeństwo KZNH z koncertem Beaty Bednarz - 10.04.2022 Drukuj Email
Autor: KZNH Nowa Huta   
niedziela, 10 kwietnia 2022 00:00

 
Trzydzieści srebrników Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
piątek, 08 kwietnia 2022 14:08

 
Bóg jest dobry Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 07 kwietnia 2022 14:14

 
Dlaczego tyle cierpienia? Drukuj Email
Autor: Jurkowski Paweł   
środa, 06 kwietnia 2022 00:00

 
Post drogą do przemiany Drukuj Email
Autor: Mirosław Tarnowski   
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 08:58

 
Nabożeństwo KCH Kołobrzeg - 03.04.2022 Drukuj Email
Autor: KCH Kołobrzeg   
niedziela, 03 kwietnia 2022 08:56

 
Nabożeństwo CHWZ Kłodzko - 03.04.2022 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 03 kwietnia 2022 08:54

 
Prawdziwa ozdoba Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 02 kwietnia 2022 09:05

 
Czy daję im to, co mam? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
piątek, 01 kwietnia 2022 12:07

Wielu Żydów wchodzących do jerozolimskiej świątyni w możliwy dla nich sposób wspierało przynoszonego tam chromego człowieka. Dawali mu to co mieli i co - jak sądzili - było najlepszą formą zaspokojenia jego potrzeb. On nie oczekiwał od nich niczego innego, a i oni nie mieli pomysłu, jak lepiej mogliby wesprzeć człowieka, który od urodzenia nie mógł chodzić. Robili więc, co mogli. On w godzinach popołudniowych pojawiał się przy bramie Pięknej, a oni okazywali mu współczucie i go obdarowywali.

Sytuacja zmieniła się nie do poznania, gdy u wejścia do świątyni stanęli apostołowie Jezusa Chrystusa, Piotr i Jan. Chociaż i od nich chory człowiek nie oczekiwał niczego innego, jak tylko jakiegoś wsparcia materialnego, to jednak okazało się, że mają oni coś, czego nikt inny wcześniej nie był w stanie mu zaoferować. Oddajmy głos Słowu Bożemu:

A Piotr wraz z Janem, wpatrzywszy się uważnie w niego rzekł: Spójrz na nas. On zaś spojrzał na nich uważnie, spodziewając się, że od nich coś otrzyma. I rzekł Piotr: Srebra i złota nie mam, lecz co mam, to ci daję: W imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, chodź! I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go; natychmiast też wzmocniły się nogi jego i kostki, i zerwawszy się, stanął i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, przechadzając się i podskakując, i chwaląc Boga. A cały lud widział go, jak chodził i chwalił Boga; poznali bowiem, że to był ten, który dla jałmużny siadywał przy Bramie Pięknej świątyni; i ogarnęło ich zdumienie i oszołomienie z powodu tego, co mu się przydarzyło [Dz 3,4-10].

Więcej… [Czy daję im to, co mam?]
 
Jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata? Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
czwartek, 31 marca 2022 00:00

 
Zabiegajmy o świętą miłość Drukuj Email
Autor: Jurkowski Paweł   
środa, 30 marca 2022 10:00

 
Przygotujmy się na to! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 29 marca 2022 08:53

Czego mogę się spodziewać w kolejnych latach mojego ziemskiego życia? Jakie są prognozy na najbliższe czasy? Co powinienem wkalkulować w swoją doczesną przyszłość, aby witać ją z podniesioną głową, a nie z bólem serca i poczuciem klęski? Czy z punktu widzenia przeciętnego człowieka losy świata będą jeszcze dobre, czy coraz gorsze? Jak przygotować się do tego, co nadchodzi? Czy Biblia daje tu jakieś wskazówki? 

Prawdziwi naśladowcy Jezusa Chrystusa, a do takich pragnę być zaliczony, nie mają na świecie innej drogi, jak tylko tę wyznaczoną przez naszego PANA i Jego apostołów. Ich los na świecie jest naszym losem. Nie spodziewamy się tu niczego innego, jak tylko tego, co spotkało Jezusa i Jego pierwszych uczniów, bo nie jest uczeń nad mistrza ani sługa nad swego pana; wystarczy uczniowi, aby był jak jego mistrz, a sługa jak jego pan [Mt 10,24-25]. Mając to na uwadze spójrzmy na trzy sfery życia, w których powinniśmy być świadomi nadchodzących zmian, doświadczeń i przeżyć. 

Po pierwsze, w świetle Biblii widzę, że mam się nastawić na straty materialne. Poznałem już smak rabunku mojego mieszkania. Znam też uczucie pozbawienia mnie życiowych oszczędności. Wdzięczny jestem Bogu za te przeżycia, bo mnie już troszkę przygotowały do tego co nadchodzi. Liczę się z tym, że przecież w każdej chwili mogę stracić takie dobra jak dom lub samochód. Staram się zachowywać zdrowy dystans do siedziby Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE, którą dostaliśmy w darze od Boga i którą intensywnie zajmuję się od dziewięciu już lat. Troszczę się o budynki i zieleń na rozległej parceli tak, jak byśmy mieli się nimi cieszyć jeszcze co najmniej przez sto lat. Sercem natomiast jestem już w Królestwie Bożym. Któregoś dnia bez żalu zostawię cały ten świat rzeczy materialnych. Mam skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma przystępu, ani mól nie niszczy [Łk 12,33], ani żadna wojna mi go nie odbierze.

Więcej… [Przygotujmy się na to!]
 
Odpocznijcie nieco Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
poniedziałek, 28 marca 2022 09:31

 
Znaki powrotu Jezusa Drukuj Email
Autor: Henryk Dedo   
piątek, 25 marca 2022 13:50

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 191