Nabożeństwo z CHWZ Kłodzko - 18.10.2020 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 18 października 2020 11:52

 
Klejnoty obietnic Bożych - 18 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 18 października 2020 00:00

Którzy siali ze łzami, żąć będą z wykrzykaniem. (Psalm 126,5)

Pora łez jest odpowiednia do posiewu: nie chcemy mieć gruntu zbyt suchego. Nasienie, rozmiękłe we łzach poważnej troski, zakiełkuje prędzej. Sól łez modlitwy będzie przyprawą dobrego nasienia, chroniącą je od robactwa. Prawda wyrzeczona z powagą, zawiera w sobie podwójną wartość. Więc zamiast zwlekać z zasiewem, aby wypłakać się, wzmóżmy wysiłek, gdyż z płaczem przyszedł czas sposobny.

Boże nasienie nie może być rozsiewane ze śmiechem. Głęboki ból i troska o dusze innych są właściwszymi towarzyszami nauczania spraw Bożych, niż cokolwiek innego, co wyglądałoby na lekkomyślność. Słyszeliśmy o mężach, którzy lekkim sercem ciągnęli do boju, ale ci bywali zabijani; a tak się dzieje najczęściej siejącym w podobnym nastroju.

Serce, moje, prowadź dalej pracę swoją we łzach, bo dana ci jest obietnica radosnego żniwa. Zbierzesz żniwo - ty, ty sam zobaczysz wynik swojej pracy. Skoro żąć będziesz z weselem, obiecane zostało ci żniwo nie nędzne, nie skąpe, nie zmarniałe. Chociaż oczy twoje teraz srebrzą się łzami, myśl o złocie kłosów. Znieś mężnie obecny trud i rozczarowanie; dzień żniwa wynagrodzi cię w pełni.

 
Aktualna sytuacja br. Kazimerza Sosulskiego Drukuj Email
Autor: Redakcja Radia   
sobota, 17 października 2020 18:06

Kazimierz Sosulski w dniu 6. października doznał udaru. Przebywa obecnie w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim na oddziale neurologicznym (w pododdziale udarowym).

Aktualna sytuacja br. Kazimerza Sosulskiego wg słów lekarki prowadzącej:

- stan ciężki, ale stabilny

- nastąpiła dalsza poprawa ogólnego stanu organizmu (badania wykazały lepsze parametry)

- odżywiany jest sondą

- w poniedziałek logopeda wypowie się co do możliwości samodzielnego połykania i odłączenia sondy

- rehabilitacja szpitalna nie jest możliwa, dlatego proponują Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Po szpitalu potrzebna będzie opieka całodobowa, co jest wg lekarzy i osób, które miały podobne doświadczenia ponad siły jednej osoby – niemłodej żony, nawet z pomocą dochodzących
odpowiednich służb.

Tymczasem na pewno pobyt w domu, ze względów psychicznych, emocjonalnych, lepiej by mu służył. Jest jednak jeszcze problem nadciśnienia tętnicznego płucnego, z powodu którego miał operację, a dalsze postępowanie medyczne związane z tą chorobą miało być ustalone w klinice w
Otwocku, do której nie zdążył na wyznaczony termin z powodu udaru. W obecnej sytuacji nie wiadomo jeszcze czy i na jaką pomoc można liczyć ze strony Kliniki w Otwocku, a jest ona niezbędna.

Osoby znające problem opieki całodobowej z autopsji zdecydowanie odradzają dom. Dostęp do badań i opieki lekarskiej jest wtedy wręcz niemożliwy, a już zwłaszcza w czasie pandemii.

Jest to ogromny problem i bardzo trudna decyzja do podjęcia.

Módlmy się o Boże prowadzenie i życzliwość ludzi.

 
Pocieszyciel Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
piątek, 16 października 2020 12:27

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2020 udostępnione zostało do pobrania siódme kazanie cyklu pt. "Pocieszyciel" wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Strumienie na pustyni - 16 październik Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 16 października 2020 00:00

... złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, ... biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami. (Hbr. 12, 1)

Bywają brzemiona, które same przez się nie są grzechem, ale stają się przeszkodą w rozwoju życia duchowego. Jednym z najgorszych obciążeń jest poddanie się w smutkowi. Staje się to prawdziwie ciężkim brzemieniem, które będzie wielką przeszkodą do osiągnięcia świętości i pożytecznego życia.

Niepowodzenie narodu Izraelskiego, przy wejściu do ziemi obiecanej, zaczęło się od narzekania: „i szemrali... wszyscy synowie Izraela”. Mówili „przeciwko Bogu i Mojżeszowi”. A to uczucie przerodziło się w bunt i doprowadziło do klęski. Nigdy nie pozwalaj sobie przestać ufać Bogu; Jego miłość i wierność trwa na zawsze i we wszystkim. Możemy sprzeciwić się niedowiarstwu, podobnie jak i wszelkiemu innemu grzechowi. Gdy mocno staniemy na stanowisku i do naszych myśli nie dopuścimy zwątpienia, Duch Święty przyjdzie nam zaraz z pomocą, da nam Bożą wiarę i ukoronuje nas zwycięstwem.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 16 październik]
 
Izaak w Gerarze Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
czwartek, 15 października 2020 12:22

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Izaak w Gerarze"   zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2018 - 2020.

Zostało ono wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Przeciwstawiajmy się złu Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
środa, 14 października 2020 00:00

 
My głosimy Chrystusa i to ukrzyżowanego Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
wtorek, 13 października 2020 00:00

 
Napominać czy zachęcać? Drukuj Email
Autor: Dawid Goryczka   
poniedziałek, 12 października 2020 20:22

 
Nabożeństwo z CHWZ Kłodzko - 11.10.2020 Drukuj Email
Autor: CHWZ Kłodzko   
niedziela, 11 października 2020 20:21

 
Duchowe skażenie Drukuj Email
Autor: Janik Wiesław   
sobota, 10 października 2020 20:29

Wiesław JanikUprzejmie informujemy, że na serwerze ftp w folderze Wiesław Janik publikujemy nowe kazanie pt. "Duchowe skażenie".

Zostało  one wygłoszone przez br. Wiesława Janika - pastora seniora Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej zbór w Lubinie.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Niezmienny Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
piątek, 09 października 2020 00:00

Uprzejmie informujemy, że na naszym serwerze ftp w folderze Mirosław Kulec  - Kazania 2015 - 2020 udostępnione zostało do pobrania siódme kazanie cyklu pt. "Niezmienny" wygłoszone przez  br. Mirosława Kulca. 

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Uzdrowienie - teoria i praktyka Drukuj Email
Autor: Józefowicz Zdzisław   
czwartek, 08 października 2020 00:00

Zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt.  "Uzdrowienie - teoria i praktyka"  wygłoszonego  przez  br. Zdzisława Józefowicza pastora - seniora zboru w Bydgoszczy.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Refleksje nad historią Naamana Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
środa, 07 października 2020 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Refleksje nad historią Naamana" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego  w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Bytomiu Odrzańskim w dniu 04.10.2020 r.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 152