Błogosławieństwo czy przekleństwo? Drukuj Email
Autor: Witold Dynak   
piątek, 14 stycznia 2022 00:00

 
Śmierć pokonany wróg Drukuj Email
Autor: Jurkowski Paweł   
czwartek, 13 stycznia 2022 00:00


 
Usilnie starajmy się poznać Pana! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 12 stycznia 2022 00:00

 
Bóg może wszystko zmienić - świadectwo Elżbiety Drukuj Email
Autor: Elżbieta   
wtorek, 11 stycznia 2022 00:00

 
Maja nie ma już czasu! Drukuj Email
Autor: Redakcja Radio Pielgrzym   
poniedziałek, 10 stycznia 2022 13:05

Czynimy to bardzo rzadko ale tym razem zdecydowaliśmy się ogłosić poniższą prośbę. Akcja jest zweryfikowana, dotarliśmy bezpośrednio do rodziców Mai (za pośrednictwem wspaniałych ludzi Natalii i Macieja D.) , o którą modlimy się w naszym zborze i którą nasz zbór (KZ Bytom Odrzański) również wspomógł finansowo.

Jeśli ktoś z Was może, prosimy.

 
Dni... Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
poniedziałek, 10 stycznia 2022 00:00

 
Dopóki ziemia jest jeszcze nasza Drukuj Email
Autor: Dariusz Zwiahel   
sobota, 08 stycznia 2022 17:50

Kiedy czytając Słowo Boże doszedłem do słów, które wypowiedział król judzki Asa, głęboko mnie one poruszyły, a Duch Święty wypełnił moje serce przesłaniem, którym się z Wami, bracia i siostry, postanowiłem podzielić.

Asa zaś czynił to, co dobre i słuszne w oczach Pana, jego Boga. Usunął obce ołtarze i świątynki na wzgórzach, potrzaskał słupy i powycinał święte gaje, I nakazał Judejczykom, aby szukali Pana, Boga swoich ojców, wypełniali zakon i przykazania. Usunął ze wszystkich miast judzkich świątynki na wzgórzach i ołtarze do kadzenia. Pod jego władzą królestwo miało spokój. Następnie pobudował w Judzie twierdze, gdyż w kraju panował spokój, nikt z nim nie prowadził wojny w tych latach, gdyż Pan użyczył mu pokoju. Potem rzekł do Judejczyków: Rozbudujmy te miasta, otoczmy je murami i basztami, opatrzmy w bramy i zawory, dopóki ziemia jeszcze jest nasza. Ponieważ szukaliśmy Pana, Boga naszego, więc i On poszukał nas i zapewnił nam spokój ze wszystkich stron. Budowali więc i dobrze im się wiodło (2 Knk. 14. 1-6).

Kiedy mądremu królowi judzkiemu i całemu ludowi Pan użyczył pokoju, Asa nie trwonił darowanego mu czasu na ucztach i beztroskich biesiadach, ale wiedział, że jest to czas dany jemu i jego ludowi, aby go mądrze wykorzystać. Kiedy Asa mówi: dopóki ziemia jeszcze jest nasza, wie, że tak zawsze nie będzie. Zrozumiał, że użyczony im przez Boga czas pokoju jest czasem na zabezpieczenie przed tym co nadejdzie. A jak dzisiaj Kościół Boży wykorzystuje użyczony mu czas pokoju, który dobiega końca? Jedzą, piją, sadzą, budują, inwestują, zaciągają pożyczki i narzekają, że ciągle rosną stopy procentowe kredytów, które zaciągnęli u władcy tego świata. Kto chce dzisiaj w Kościele poprzestawać na małym i zadowalać się tym, aby mieć co zjeść i przyodziać się? Znacie tę chrześcijańską linię obrony na tak postawione pytanie, a brzmi ona: owszem gromadzimy, ale serca nasze nie lgną do bogactwa. Czyżby?

Więcej… [Dopóki ziemia jest jeszcze nasza]
 
Mariola Twardowska - świadectwo Drukuj Email
Autor: Mariola Twardowska   
piątek, 07 stycznia 2022 14:51

 
Było sobie króli trzech... Drukuj Email
Autor: Henryk Hulisz   
czwartek, 06 stycznia 2022 18:21

Skąd przybyli trzej królowie, których święci kościół katolicki? Najprostszą odpowiedzią jest - znikąd, ponieważ tacy bohaterowie w ogóle nie istnieli. Biblia nic nie mówi o królach składających dary narodzonemu Dzieciątku, jedynie o magach przybyłych ze wschodu. Ewangelista Mateusz opisał to wydarzenie nie podając żadnych szczegółów co do czasu tej wizyty, jedynie kilka informacji na temat spotkania z Herodem i złożeniem pokłonów przed Dzieciątkiem, dla którego przynieśli dary godne dla króla.

Czytamy w Biblii, że gdy „Jezus urodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, do Jerozolimy przybyli mędrcy ze Wschodu i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król Żydów? Zobaczyliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mat. 2:1,2). W oryginale tego zapisu znajduje się określenie „μαγοι” [magoi], które znaczyło wówczas „czarnoksiężnik”, „mędrzec” lub „naukowiec, badacz”. W Nowym Testamencie spotykamy to słowo jeszcze raz w opisie zdarzenia, jakie miało miejsce podczas pierwszej podróży misyjnej apostoła Pawła. Gdy wraz z Sylasem przeszli wyspę Cypr i znaleźli się w Pafos, „spotkali pewnego maga, fałszywego proroka żydowskiego imieniem Bar-Jezus” (Dz.Ap. 13:6). Był to zły człowiek, który starał się za wszelką cenę odwieść miejscowego prokonsula Sergiusza, od uwierzenia.

Magowie z czasu narodzin Chrystusa byli z pewnością mędrcami, którzy badali zjawiska na niebie.

Więcej… [Było sobie króli trzech...]
 
Zbliżmy sie do Boga! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 05 stycznia 2022 18:34

 
Pokonać presję Drukuj Email
Autor: Sochacki Paweł   
wtorek, 04 stycznia 2022 18:46

 
Kartka z kalendarza Drukuj Email
Autor: Mirosław Kulec   
niedziela, 02 stycznia 2022 18:51

 
Dzień wizji 2022 Drukuj Email
Autor: bp Marek Kamiński   
niedziela, 02 stycznia 2022 18:42

 
Z jakim nastawieniem wkraczam w Nowy Rok? Drukuj Email
Autor: CCNŻ Gdańsk   
sobota, 01 stycznia 2022 20:29Przeróżne są ścieżki żywota naszego
Różnymi drogami przychodzi się iść
Przez góry, doliny, wśród lasu ciemnego
Przewija się kręto życiowa ma nić

Co tam za zakrętem mnie czeka? Ja nie wiem
Lecz wiem, że obiecał Bóg ze mną tam być
Pomagać i wspierać mnie w każdej potrzebie
Cóż więcej mi trzeba, by szczęśliwie żyć?

Wszak Bóg nie obiecał mi światła bez mroku
Słońca bez deszczu, radości bez łez
Ale obiecał dotrzymać mi kroku
W ziemskiej pielgrzymce, aż ujrzę jej kres

Bóg mi obiecał pociechę w strapieniach
W walce zwycięstwo, w trudach swą moc
Radość i pokój w największych cierpieniach
Światło Swej Prawdy w najciemniejszą noc

Śmiało więc wkraczam i w ten Rok Nowy
Co mnie w nim czeka? Ja nie wiem. Bóg wie!
On dopomoże mi zwalczać przeszkody
Jemu zaufam. Nie powiedzie źle.

Nauczyłem się tego wierszyka, gdy miałem dwanaście lat. Nie pamiętam, niestety, skąd go wówczas dostałem, ani też kto jest jego autorem. Dzisiaj od rana na tyle jednak wkręcił mi się w głowę, że nie mam lepszej refleksji na przełom roku. Zacytowałem go z pamięci, więc mogą być jakieś drobne nieścisłości, ale po pięćdziesięciu latach - tym bardziej z takim samym nastawieniem - zaczynam Nowy Rok 2022.  

Pan jest ze mną, nie lękam się... [Ps 118,6].

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 180